na úvod

obrazek502

Síť farmářských prodejen Náš grunt letos opět podpoří boj proti rakovině prsu. Spolu s AVON Pochodem proti rakovině prsu 2015 uvádí na regály svých prodejen speciální limitovanou edici růžových vín „Cuvée Naděje“. Zakoupením každého z těchto jemných a osvěžujících vín přispějete na boj proti rakovině prsu padesát korun.

Jsme velmi rádi, že můžeme našim zákazníkům představit tuto jedinečnou edici. Díky ní mohou podpořit projekt, který zachraňuje lidské životy,“ říká Jiří Málek, jeden z majitelů sítě prodejen Náš grunt.

Růžové víno Cuvéé Naděje vzniklo kupáží dvou odrůd – Zweigeltrebe (85%), které je v našich podmínkách ideální pro výrobu růžových vín, a Svatovavřineckého (15%), které patří mezi typické moravské odrůdy. Jedná se o suché, osvěžující víno, které je díky lehkému nádechu třešní a višní a příjemné kyselince ideálním vínem pro horké letní dny.

Výroba tohoto vína je zajímavá zejména tím, že při ní zcela převládaly ruční práce. Nepoužili jsme žádné chemické stabilizátory, a proto můžeme Cuvée Naděje označit za víno vysoce přírodní, vytvořené klasickou metodou,“ popisuje „víno naděje“ Tomáš Zbořil, vinař ze Zarazického vinařství.

Zarazické vinařství je malé moderní rodinné vinařství, jehož vinice se nachází v moravské vinařské oblasti. Při výrobě využívají tradiční postupy, které se snaží kombinovat s moderními technologiemi. Jejich vína neobsahují žádnou chemii, protože zarazičtí vinaři jsou přesvědčeni, že ta do opravdu kvalitních vín nepatří. Zarazické vinařství se specializuje zejména na bílá a růžová přívlastková lahvová vína výhradně z moravských hroznů.

Exkluzivní edici vín Cuvée Naděje je možné zakoupit v Zarazickém vinařství a v síti farmářských prodejen Náš grunt za 149 Kč, přičemž 50 Kč jde na podporu tohoto výjimečného projektu.  
Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023