na úvod

Nápoje
Liqui B Zámecký ovocný lihovar Blatná – ovocné pálenky
více...


Luxusní pálenky od zámeckých pánů 

Historie zámku v Blatné sahá až do středověku, kdy na jeho místě stála románská tvrz. Nyní je zámek po restituci zpět ve vlastnictví šlechtické rodiny Hildprandtů. Ti ve výrobě lihovin navázali na starou tradici a pálí pravé ovocné destiláty. Pro své pálenky vybírá firma suroviny v největší možné kvalitě z jižních Čech, destiláty jsou vyráběny bez jakýchkoliv přísad. ¨

V Našem Gruntu mohou zákazníci zakoupit slivovici, třešňovici, hruškovici či višňovici a také speciální edice vyzrálé slivovice, nejstarší z roku 1992.
obrazek212
obrazek212
obrazek212

Kitl – bylinkové sirupy
více...


Přírodní léky, které chutnají

 Firma Kitl je pojmenovaná podle slavného doktora Kittela, jenž byl v osmnáctém století na pomezí Jizerských hor a Krkonoš známý jako léčitel využívající byliny v kombinaci s víny. Hlavními produkty firmy Kitl jsou léčivá vína a sirupy obsahující řadu bylin, jako je mateřídouška, lípa, bez, rakytník, růže nebo meduňka.

 Na klidné spaní se hodí Šláftruňk, na povzbuzení Životabudič a jako prevence proti nachlazení Meducínka. Oblíbené jsou také sirupy Kitl Syrob zázvorový a bezový z bio surovin vyráběné tradičními postupy. Ty jsou vhodné k přípravě domácích limonád i slazení čajů. Výborná je také Medovina s mateřídouškou, lípou, voňatkou a bezem.
obrazek301
obrazek301
obrazek301
obrazek301

Rodinný lihovar Žufánek – likéry a pálenky
více...


Exkluzivní pálenky z úpatí Bílých Karpat

Rodinná ovocnářsko-včelařská Farma byla založena v roce 2000. Jejím posláním je proměna bylinek, medu a ovoce do podoby kvalitních ovocných destilátů a likérů. Ty rodina Žufánků vyrábí v malé obci Boršice u Blatnice poblíž Uherského Hradiště. Vynikající ovocné destiláty i bylinné likéry vznikají z ovoce a bylin z vlastních sadů a záhonů Žufánkových, které se nacházejí na úpatí chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. 

Zdejší krajina dodává ovoci charakteristickou vůni a chuť, která pak nejlépe vynikne v destilátech. Vedle tradiční slivovice, hruškovice, meruňkovice či višňovice nabízí Žufánkovi také likéry jako je Kontušovka, medový či mátový likér. Všechny produkty jsou vyrobeny z lokálních surovin podle původních osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. Ovoce, ze kterého jsou vyráběné, nese certifikát BIO kvality.

Když rodinný podnik voní po švestkách


obrazek312
obrazek312
obrazek312
obrazek312

Spilberg
více...


Tekuté bobule 

Vinice vinařství Spilberg se nachází v Žarošicích a Archlebově. Je to ideální lokace pro pěstování révy vinné a červených vín. O víno se stará sklepmistr Ing. Ondřej Konečný, který se již jako malý chlapec pohyboval na vinici a pomáhal, jak tradice velí na rodinné vinici. Vinohrady se staly jeho láskou a I studovaným oborem na univerzitě v Brně, konkrétně specializace vinohradnictví a vína. Dalším nepostradatelným členem vinohradů je Ing. Jitka Kučerová, agronomka a vinohradnice, která je absolventkou oboru sadařství a vinohradnictví. Po ukončení je nepřetržitě ve vinohradnictví, kde se stará a pečuje o bobule od roku 2009.


Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2024