na úvod

obrazek522
Náš grunt slaví páté narozeniny. Lídr trhu poctivých lokálních potravin provozuje již 30 prodejen v celé ČR, spolupracuje s 300 dodavateli
a dosáhl ročního obratu 150 mil. Kč!

Síť farmářských obchodů Náš grunt přináší svým zákazníkům čerstvé kvalitní potraviny od malých a středních výrobců od roku 2010. Za tu dobu se prodejny se rozrostly po celé České republice, tržby za rok 2014 dosáhly hranice 150 milionů korun a přibyly desítky dodavatelů zajímavých, tradičních i moderních produktů. Do budoucna chystá koncept další rozvoj, online prodej i rozšiřování sítě nových prodejen.

„Od prvního nápadu podnikání s farmářskými potravinami k realizaci uplynul zhruba rok. První prodejna byla otevřena 12. 7. 2010. Jednalo se o obchod v Radhošťské ulici v Praze na Vinohradech,“ popisuje spolumajitel Našeho gruntu, Jiří Málek, začátky firmy. Koncept byl od začátku budován tak, aby umožňoval rozšíření, ať již formou franšízy či vlastních prodejen. To nastalo velmi záhy, prvního franšízového partnera našli zakladatelé už na konci roku 2010. 

Náš grunt od počátku stavěl na kvalitě potravin, příjemném prostředí a osobním přístupu k zákazníkovi. Nedílnou součástí úspěchu jsou pečlivě vybraní dodavatelé, těch bylo v první fázi třicet, nyní téměř tři sta. Také tržby firmy strmě rostly. První rok činily dva miliony korun, loni dosáhly sto padesáti milionů Kč.

Našemu gruntu se podařilo vystihnout trend poctivých lokálních potravin bez zbytečných náhražek a dochucovadel, čímž se trefil do očekávání zákazníků. To se odráží na rostoucích tržbách jednotlivých prodejen i celé sítě. A jaké jsou vize Našeho gruntu do budoucna? „Po pěti letech fungování se cítíme stále velmi mladou firmou. V dalších pěti letech proto chceme dorůst do dospělosti. Plánujeme nejen rozšíření sítě poboček, ale i online prodej, zvýšený podíl moderních potravin jako jsou bezlepkové a raw produkty, změnu designu prodejen a nové služby pro zákazníky,“ shrnuje další plány druhý z majitelů Aleš Kotěra. Aktuálně Náš grunt realizuje dvě nové prodejny, a to v Praze ve Francouzské ulici a v Hlučíně.Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023