na úvod

Opava, 16. července 2014 – Síť farmářských prodejen Náš grunt rozšiřuje svou základnu na severní Moravě. Po prodejnách v Ostravě a Frýdku-Místku se v těchto dnech tuzemských potravin přímo od farmářů dočkají i obyvatelé Opavy. Prodejna se nachází v ulici Pekařská a otevřeno bude vždy od pondělí do pátku od 7–18 hodin a v sobotu od 8–12 hodin.

„Jasný původ, tradice, skvělá chuť i podpora lokálních farmářů, to jsou příklady důvodů, proč poptávka po domácích výrobcích stále roste. Velký zájem o farmářské produkty jak mezi zákazníky, tak i mezi zájemci o franšízu potvrzuje fakt, že v tomto regionu se jedná o třetí prodejnu a další budou v blízké budoucnosti následovat,“ potvrzuje trend Aleš Kotěra, jeden z majitelů sítě Náš grunt.

Obyvatele Opavy určitě potěší skutečnost, že Náš grunt podporuje lokální dodavatele, proto do nově otevřené prodejny budou dodávat i místní farmáři. Hlavním lákadlem jsou především mléčné výrobky. Do opavské prodejny bude dodávat Farma Zdeňka z Hustopečí nad Bečvou, která je známá svými lahodnými ochucenými čerstvými sýry. Dalším lokálním dodavatelem je pak Zemědělské obchodní družstvo Hlavnice. To nabídne širokou škálu produktů, jakými jsou například jogurty, tvaroh či riccota, jež je vynikající pro přípravu koláčů, slaných nádivek či na salát. Zákazníci se také mohou těšit na vynikající pečivo ze Starobělské pekárny, jejíž historie sahá do dvacátých let minulého století. Náš grunt provoní ručně vyráběné pečivo a chléb pečený v parní peci, který vydrží díky živému kvásku chutný po několik dní. Výtečné uzeniny, jakými jsou mimo jiné špekáčky s vysokým obsahem masa, do Opavy dodává malé řeznictví Machač, jež ctí tradiční řemeslné výrobní postupy a dbá na vysokou kvalitu výroby.

„Výběr dodavatelů je vždy náročným procesem, chceme zákazníkům garantovat nejen tuzemský původ, ale také použité suroviny a klasické výrobní postupy. Každého dodavatele osobně známe a důležitá je pro nás i podpora lokálního obchodu a využívání zdrojů v daném regionu. Věříme, že osobní přístup nás odlišuje od konkurence a zákazník při vstupu do prodejny tento rozdíl vnímá,“ dodává k výběru dodavatelů Jiří Málek“, druhý majitel Našeho gruntu.

 

***

Společnost Náš GRUNT s.r.o. je ryze českou společností fungující na principu franšízy a vlastních kamenných obchodů. Společnost vznikla v roce 2010 a zaměřuje se na prodej tradičních českých potravin od malých a středních producentů. S tímto konceptem začala společnost jako první na domácím trhu a v současné době je největším provozovatelem sítě farmářských prodejen.
Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023