na úvod

Náš grunt, síť farmářských obchodů, která otevřela vprosinci novou prodejnu v Prostějově, plánuje vpříštích měsících za podpory města Prostějova připravovat projekty a akce, které obyvatelům Olomouckého kraje představí mimo jiné tradiční místní speciality a řemeslnou výrobu. Všechny aktivity jdou ruku v ruce s projektem Zdravé město Prostějov, do nějž se Náš grunt také zapojí.

Náš grunt bude za podpory města Prostějova pořádat především jedinečné farmářské trhy, na kterých budete moct ochutnat a zakoupit to nejlepší, co region nabízí. Kromě toho se budete dále například moct dozvědět, na co dbát při nákupu potravin nebo zda jsou potraviny regionální lepší než potraviny dovážené. „Velice si vážíme toho, že nás město Prostějov podporuje. Věříme, že můžeme přinést místním obyvatelům mnoho zajímavého a to nejen podobě tradičních a farmářských produktů ale především v oblasti edukace, která je pro nás v tomto roce i z komunikačního hlediska klíčová,“ komentuje možnost spolupráce směstem Jiří Málek, jeden ze zakladatelů společnosti Náš grunt.

Trhy a další aktivity úzce souvisejí sprojektem Zdravé město Prostějov. Zdravé město je mezinárodní iniciativa, v rámci níž se města po celém světě snaží naplnit cíl udržitelného rozvoje a zvýšit zdraví a kvalitu života svých obyvatel. Pod hlavičkou Zdravého města Prostějova se koná celá řada zajímavých událostí: od Dnů zdraví, akcí na podporu bezpečného chování dětí na ulicích až po společné procházky sholemi Nordic Walking. „Kromě těchto aktivit budeme velice rádi podporovat i události, které podpoří místní farmáře a tradiční výrobce a ukážou, co vše může náš region nabídnout,“ dodává koordinátorka projektu Zdravé město Alena Dvořáková.

Právě Náš Grunt se na poctivé regionální potraviny specializuje. Odebírá zboží od 173 malých a středních dodavatelů, někteří znich jsou centrální pro všechny prodejny, pro čerstvé věci však využívají vždy regionálních producentů. Zboží je do prodejen vybíráno s ohledem na domácí původ, chuť atradiční způsoby zpracování bez použití náhražek. Tato kritéria bez pochyby naplňuje mimo jiné místní pekárna Domapek z Bohuňovic, která kromě tradičního chleba a rohlíků vyrábí dále ručně dělané koláče a patří mezi regionální dodavatele. V prodejnách Náš Grunt můžete kromě čerstvého pečiva zakoupit dále mléčné produkty, masa a uzeniny, zeleninu a ovoce, a také med či zavařeniny. Návštěvníci obchodů se mohou těšit i na ochutnávky sortimentu či na sezónní speciality.


Společnost Náš GRUNT s.r.o. je ryze českou společností fungující na principu franšízy a vlastních kamenných obchodů. Společnost vznikla vroce 2010 a zaměřuje se na prodej tradičních českých potravin od malých a středních producentů. S tímto konceptem začala společnost jako první na domácím trhu a vsoučasné době je největším provozovatelem sítě farmářských prodejen.

 
Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023