na úvod
Kvalita je pro farmářské prodejny nejdůležitějším kritériem. Proto síť prodejen Náš Grunt zavedla proces certifikace, který musí jednotlivý dodavatelé splnit, aby své výrobky mohli v síti prezentovat. Český původ, lokální dodavatel a nově také kontrola výživovým poradcem jsou základní body certifikace.

Přísná pravidla jsou stanoveny již od založení firmy, ale s nárůstem počtu producentů byl proces rozšířen, sjednocen a pojmenován. A jak celý proces funguje? „Pro nás je velmi důležitý osobní přístup k zákazníkům i dodavatelům. Proto své dodavatele od začátku našeho působení navštěvujeme, diskutujeme s nimi o podmínkách spolupráce a kontrolujeme, zda splňují námi nastavené podmínky,“ říká Jiří Málek, spoluzakladatel sítě Náš Grunt. „A právě tento proces je zárukou, že se do prodejen dostane pouze kvalitní zboží, které naši zákazníci očekávají,“ dodává.

Proces certifikace zahrnuje tři základní body. Nejdůležitějším bodem je garance českého původu, kdy výrobci musí doložit původ surovin, například v případě dodavatele uzenin je to původ použitého masa. Dodavatel musí být menší lokální producent s původními technologiemi výroby bez nadbytečných náhražek. Složení výrobku je nyní také nově hlídáno výživovým poradcem. A nechybí ani namátkové kontroly, při kterých je kontrolován způsob zpracování.

Zákazníci prodejen Náš Grunt tak mohou vybírat zboží od 153 certifikovaných dodavatelů, kteří podmínky splnili. Každoročně se počet rozrůstá zhruba o 30 dalších. „Bohužel některé dodavatele musíme odmítat, protože nesplní námi stanovené podmínky,“ ukončuje Málek. Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023